ÇEVRECİ, TÜKETİCİ, ARAŞTIRMACI
BİLİM VE FELSEFE
LOZAN NEDENİYLE PETROL VE MADENLERİMİZİ ÜRETEMİYORUZ İDDİASI

BAZI ÇEVRE VE KİŞİLER İDDİA EDİYORLAR Kİ:
1-  PETROL DENİZLERİNİN ÜZERİNDE DURUYORUZ. SURİYE SINIRININ 5 M ÖTESİ PETROL DOLU. 2 M BU TARAFINDA 1  DAMLA PETROL  YOK. ASLINDA VAR DA LOAN ANLAŞAMASININ GİZLİ ŞARTLARI İZİN VERMİYOR;ŞARTLARI AÇIKLAMA YETKİSİ YOKTUR.                                                                                                                                                                             
2-  BAŞTA AMERİKA OLMAK ÜZERE TÜRKİYE'NİN KALKINMASINI İSTEMEDİKLERİ İÇİN, PETROL DOLU KUYULARIMIZI KULLANDIRMIYOR. ŞÖYLE DİYORLAR:

 

Kaynak: https://www.efeaydal.com/

Malesef Eski Başbakanlarda PROF DR NECMETTİN ERBAKAN  DA SÖYLEDİ:

"TÜRKİYE PETROL OKYANUSU ÜZERİNDE DURMAKATADIR"

 

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=lM5sTPCfgfg

videoyu buraya taşıyamadım. Yukarıdaki adresi  interenet satırına kopyala yapıştır yaparsanız, canlı olarak izleyebilirsiniz..

ALLAH AKIL VERSİN: Türkiye böyle bir PETROL OKYANÜSÜ nün üzerinde de: ABD, AYRUPA VEİSRAİLE RAĞMN  Akdenizde niçin petrol aramaya çalışıyorDünya Erdoğan'ı Niçin Engelleyemiyor?

BU SAYFANIN EN SON VİDEO SUNDA GEÇTİĞİ ÜZERE VE KONDA KAMU  ARAŞTIRMA  ŞİRKETİNE GÖRE HER 2 KİŞİDEN 1'İ lOZAN ANLAŞMASININ GİZLİ MADDELERİ OLDUĞUNA VE 100 YILIN GEÇMESİYLE LOZAN ANLAŞMASININ ÖLECEĞİNE İNANDIĞI ORTAYA KONMUŞTUR. KONUYA 3-5 KIŞIYLA İLGİLİ DEĞİL, NUFUSUMUUN YARISINI  40 MİLYONU ETKİLEMİŞTİR. BURADA İKEN DE O SON VİDEO'  LÜTFEN İZLEYELİM.

 OKUMUŞUMUZ DAHİL, HALKIN ÇOĞU DA BÖYLE DÜŞÜNÜYOR. TIKLAYINIZ:

 

PROF ERBAKAN DEDİ. FAKAT ERBAKANIN KENDİ PARTİSİNDEN MİLLETVEKİLİ YAPTIĞI KADİR MISIRLIOĞLU KABUL ETMİYOR NE DİYECEĞİZ ŞİMDİ?:

Bu doğru olsaydı Başkan Erdoğanı'ın ABD, Avrupa, İsrail Ve Yunan'ın istememesi ve çok masraflı olmasına rağmen Akdeniz'de ne işi vardı?


LOZAN HAKKINDA KİTABI BULUNAN BÜYÜK TARİHÇİ KADIR MISIRLIOĞLUN'NU DİNLEYELİM:

 

Kaynak: https://www.facebook.com/watch/?v=1560092887341552


YINE SON YILLARIN TARIH ARAŞTIRMACISI VE YAZAR  AHMET ANAPALI KONUYU BAKIN NASIL TAHLİL EDİYOR:

 

https://www.youtube.com/watch?v=uW0VP46wFRo

KOMLO TEORİLERİ ÜRETENLERDE AKIL AZ.

Çünkü 24 temmuz 2023 yılında lozan bitecekse, bunu Avrupa'nın şımarık çocuğu ister mi?  Ahmet Anapalı'nın dediğ üzere 1947'de İtalya Adaları Türkiye'ye verirken, Türkiye kabul etmedi. Bitmesi için Antlaşmanın son maddesinde tarih konulmalıydı.  HİÇ MÜMKÜMÜDÜR Kİ, 2023 YILINDA LOZAN ANTLAŞMASI ÖLSÜN. BU SAÇAMALIĞI SAVUNANLARA GÖRE AMERİKA HER ŞEYE GÜCÜ YETER. DEPREMLERİ AMERİKA MEYDANA GETİRİYOR. O NEDENLE TÜRKİYE'DE ÇOK DEPREM OLUYOR. ÇOK YANGIN ÇIKIYOR!! BU VİRÜS BELASININ ARKASINDA DA AMERİKA VARDIR.

YÜNANİSTAN KÜÇÜK AVRUPA, AVRUPA BÜYÜK YÜNANISTANDIR.
2
4 Temmuz 2023'de Lozan biterse, yeni bir antlaşma ile Ege Adalarını Türkiye alır. Lozanı bitirirler mi?
BU SALAK MÜSLÜMANLAR AMERİKA'YI İLAHLAŞTIRIYORLAR. ŞUNA GETİRİYORLAR:
"
AMERİKA'NIN HER ŞEYE GÜCÜ YETER"

BAŞIMDAN GEÇEN İLGİNÇ BİR OLAY: İstanbul Adalar İlçesi Heybeliaada'da yaklaşık 10 yıl kaldım. gördüm ki beş vakit camide namazını kılan  beton, sıva, moayık, tamir ve onarım, boya ustaları alışverşlerini tek bir yerden yapıyorlar. Orayı inceleyice baktım ki, patronu Ermeni/hırıstyan çıktı. Kendilerine sordum. Niçin burası Yerli esnaf nalburlar arasında hiç mi temiz çalışan yoktur? Dediler ki:
     "
- Yerli ve Müslüman nalbur arasında dürüst çalışan yok".
     "
- Bugüne kadar burayala alış  veriş yaptık. Hiç bir yalan ve dolanını görmedik. Görseydik zaten bırakardık.
      - Yahu bu yahudi/ Ermeni/ hiristyan ve rumlar hiç mi yanlış yapmıyorlar?"
     "
- Evet hiç yanlış yapmazlar. İslamiyeti esas onlar yaşıyor. Fakat dinlerinin adı İslam değil"
         
         
Şu işe bak yahu.  Ermeni, hiristyan yahudi ve  Rum  esnafı göklerdeki meleekler gibi imiş de haberimiz yokmuş. Yahu bırakın onların reklamını kendi cemaatları yapsın. Hiç yanlış yapmamak olur mu? Hz Peygamber bile zelle denilen hatalar yapmış ve  bu hatalar Allah'tan alıp bizlere ulaştırdığı Kitapta yer almıştır. Peygamberin elinde olsaydı onları Kuran'dan çıkarırdı.  Peygamberlrin hatası oluyor. Yahudi ermeni ve rumların tek bir yanlışları görülmemiş. Allah akıl versin.  İnsan bir başka insanlara bu kadar şartlanabilir mi? Oluyor işte.

Zavallı Müslümanlar. Amerika Suriye'nin kuzeyinde pkk'ya bir kürdistn devleti kurduramadı. Rusya ya karşı her yerde yenildi ki, her yerden çekiliyor. kıbrısın kueyine Türkiye'yi sokmamak için elinden geleni yaptığı halde hala Türkiye Akdenizde petrol ve doğalgaz aramaya devam ediyor.

 

 

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=vYPKamxnOSg

Lozan'ın gizli maddeleri olmadığını aşağıdaki video'nun son kısmında 3 Büyük Tarihçi Yavuz Bahadıroğlu, Mustafa Armağan ve Prof Dr Mustaf  Budak  (İst Ün Yakın Tarih Hocası)   tarafından da kabul edilmiştir. Erbakan diyor. Prof Dr Erbakan'ın tarafında yer alan bir sürü tarih araştırmacısı tarafından doğrulanmıyor.  Şimdi buna diyceğiz? Lozanda gizli maddeler olduğuna dair kimsenin elinde tek bir belge yok. Kuran ne diyor: "Eğer doğru kimselerden iseniz  belge ve kanıtlarınızı ortaya koyunuz diyor Bakara Suresi 111"

LOZANIN GİZLİ MADDE FALAN. ARTIK YOK. BİTTİ O İŞ.