ÇEVRECİ, TÜKETİCİ, ARAŞTIRMACI
ORGANİK TARIM
Mucize Organik Gübre Hayvan Kemik ve Kanı

HAYVAN KEMİKLERİ MUCİZE VE ORGANİK TARIM GÜBRESİDİR

 

https://www.youtube.com/watch?v=kuhd2KwpO1s

AŞAĞIDAKİ TAŞ KIRMA , KUM ÜRETME MAKİNESİYLE HAYVAN KEMİKLERİ KUM HALİNE GETİRİLEBİLECEĞİNİ KONUŞTUK

Atılan Kan ve  Kemikler bir organik azot ve Fosfor Kaynağıdır:  Hayavanlar kadar faydalı bir varlık, ürün yoktur. Her şeyi işe yarıyor  Etinin gübresinin işe yaradığını her kes bilir. Hayvanın  -Rize'de çozama dedikleri-  sidiği kullanıldığı bitkiye anında  etkiyor. Anında büyüme ve gelişme gösteririr. Fazla  kullanırsanız bitkiyi yakar (fazla gelir,kurutur). bunlar bilinen şeyler.

Ya Kan ve kemikler: Hayvan kanı bir organik azot ve demir kaynağıdır. Bilindiği üzere 1 ton kanda  30 kilo organik temiz azot vardır. Kan alyuvarlar, ak yuvarlar ve hemoglobinden meydana gelir. Hemoglobin = demir (fe) + globin (protein) demektir.

DOLAYISYLA KAN GÜBRESİ TOPRAĞIN DEMİR İHTİYACINI GİDERİR

https://turkish.alibaba.com/product-detail/bone-meal-fertilizer-62006324691.html?spm=a2700.md_tr_TR.maylikeexp.1.19ce2d24Mlk1qi

KAN UNU  ORGANİK AZOT VE DEMİR KAYNAĞIDIR: Çünkü kanı bileşenlerinden biri hemoglobin (= demirli (fe) protein) dir.Böylelikle kandan yapılan gübre  toprağın sadece azot ihtiyacını değil; demir eksikliğini bile kapatmaktdır.

Bir veteriner Hocasından sorduğum üzere İnsanlar gibi, hayvanların 13 kilo ağırliğında 1kg kan bulunmaktadır.  Biz bunu 15 Kgm' da 1 Kgr kan bulunduğunu var sayalım. Ağırlığı 150 Kilo bir hayavanda 10 Kgr kan bulunmaktdır.

BU KEMİKLERDEN

https://www.youtube.com/watch?v=kuhd2KwpO1s

ŞEKLİNDE KEMİK GÜBRESİ ÜRETİLİR.

Kemikten üretilen gübre yüksek miktarda fosfor, kalsiyum içerir. Fosfor gübresi tarımda, çiçek ve meyva demektir.


KEMİK UNU