ÇEVRECİ, TÜKETİCİ, ARAŞTIRMACI
BİLİM VE FELSEFE
Petrol ve Kömür Kötü Bir Enerjidir: İklim Değişikliği

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ SEBEBİ:  İnsan ve hayvanların ürettiği karbon dioksit bitkilerde kök, gövde , dal ve yaprak oluyor. Ama her gün biraz daha orman ve tarlayı bina ve gök delen yapıyoruz. Eskiden yollar toprak idi. Şimdi köy yolları da  beton yapılıyor. Yani insan ve hayvan sayısı artıyor. Aşağıdaki görüntüde bir miktar yeşil alan varsa da  gök delenleri tam görmek için görüntüyü büyütelim (zoom yapalım):

Buna karşılık yeşil alanlar arttırılacağına her İlde azalıyor. Ankara Demetevler'deki pencereden çektiğim bir başka betonlaşma: Resmin uzak tarafındaki gökdelenleri iyi görelim:

Bir de araba eksozu kalorifer ve  sanayi bacalarından çıkan karbon monoksit nerde tüketilecek? Çünkü betonlaşma artıyor, yeşil alanalar azalıyor. Bu zehirli gazlar dünyamızın etrafında bir katman oluşturuyor. BU katman Güneşten gelen her sıcaklığı alıyor amma, Yeryüünde biriken sıcaklığı dışarıya bırakmıyor. Dolayısıyla yer yüünde biriken sıcaklık mecburen şu kadar yaılda 1-2 derece artıyor.

AMA HAMDOLSUN Kİ, PETROL VE KÖMÜRÜN 50-60 YIL İÇİNDE TÜKENECEĞİ SÖYLENİYOR. İNŞALLAH

Petrol ve kömür iyi bir enerji, temiz eenerji  değildır. Bu son sel ve afetler, bir anda küçük bir dere Fırat nehri oluyor. İşte kömür ve egsolardan çıkan karbon monoksit dünya iklimini bozuyor. Kutuplardaki buzların 20-30 yıl içinde tamamen eriyceği tahmin edilmektedir. Ozonosfer tabakasının yok olmasına sebeptir. 

PETROLDEN YAPILAN ÜRÜNLER
ŞÖYLE SORAYIM:

TÜM NAYLONLAR, TÜM PLASTIK VE MÜŞAMBALAR, ARABANIN VE EVİMİZİN KOLTUKLARI;  ÇELİK VEYA TAHTA KAPILAR HARIÇ, EVLERİMİZİN TÜM  KAPI VE PENCERELERİ, UCUZ AYAKKAPILARIN TÜMÜ, TÜM YOĞURT VE SÜT KAPLARI, ÇOK AZI HARIÇ,  MARKETTEN ALDIKLARIMIZI KOYDUĞUMUZ TÜM POŞETLER; TÜM ARABA  TEKERLERİ NİÇİN YANAR?  ÇÜNKÜ HAMMADDELERİ PETROLDUR DA ONDAN. UNUTTUM: tÜM SU VE KANALİZASYON BORULARI DA ATEŞE KOYDUN MU YANAR. ZİRA ONLAR DA PETROL. Az eşya  alınmalı ve kansersiz. Yaşa. tabii ki kanserden uzak olunması için, sigara da içilmemeli.

KANSER NİÇİN BU KADAR ÇOĞALDI:

ORGANİZMA (BEDENİMİZ) DİYOR Kİ: "-BEN 50-60 YIL ÖNCEKİ HAYATI YAŞAMAK İSTİYORUM. PETROLDEN YAPILAN HİÇ BİR ŞEYİ KULLANMADIĞINDA BENDE KANSER OLMAZ.

BÖYLE OLUR MU? NE KULLANACAĞIZ?

EVİNDE AZ EŞYA OLSUN. ODUN KAPI-PENCERE, CEM VE ÇELİK TENCERE/EŞYA KULLAN. O TAKTİRDE:


- AKSİ TAKTİRDE KANSERDEN KURTULAMAZSIN. KARAR SENİN.

TÜRKİYE'Yİ KURTARACAK OLAN TEMİZ ENERJİ  TORYUMDUR

40-50 sene içerisinde kömür ve petrol enerjisinin biteceği tahmin edilmektedir. 50 ton toryum 1 yıl yetecek. Kıyamete kadar bitmez.

ELEKTRİKLİ  ARABALAR ÇÖZÜM VE KURTULIŞTUR.