ÇEVRECİ, TÜKETİCİ, ARAŞTIRMACI
BİLİM VE FELSEFE
Türkiye'de Neden Petrol Çıkmıyor?

Sultan Abdulhamit (1842-1918) Osmanlı Padışahı


"Turkiye'de petrol var mıdır? Yok mudur? Petrol denizinin  üstünde miyiz?" konusunu  işin ehline bırakmakta fayda vardır.
Tayland Efeoğlu / TPAO Yurt Dışı Projeler / Daire Bşk. Yrd./ tefeoglu@tpao.gov.tr. Taylan Efeoğlu, ptrol konusunda kimlerin ne dediğini bildiğinden  maddeler halinde kendi soruyor. Kendisi cevaplıyor. Herkes aradığını aşağıdaki adreste bulacaktır. Ve bu yazı Jeofizikçiler derneğinin web sayfasında yayımlanıyorsa, ciddi ve esaslı bilimsel verilere dayanıyor, demektir.
https://www.jeofizik.org.tr/resimler/ekler/64a82d4f8febf98_ek.pdf?dergi=29
                                 İŞİN ÖZETİ

Cevaplara göre  "1. Dünya Savaşı'ndan sonra Irak sınırı çizilirken İngilizler petrolsüz alanları bize bıraktı. Güneydoğu'da az miktardaki petrolün çıkarılması da çok maliyetli".  Türkiye’nin Güneydoğu sınırının çizilmesinde İngiliz jeologların etkisi yadsınamaz. Petrolün kontrolü için kurulacak olan İngiliz güdümlü Irak Devleti’nin bayrağı, o günlerde Irak’ta İngiltere adına çalışan İngiliz bayan jeoloğun babasına yazdığı mektupta çizilerek gösterilmiştir. (A.G.Y = Aynı Geçen Yer)

 

Kaynak: https://youtu.be/7PSdm8dD8RY
 

Bu konularda bilgi, araştırma ve kitapları olan diğer bir isim, Cumhurbaşkanı enerji danışmanı Prof Dr Ş. Volkan Hoca' dır.   
Prof Dr Volkan Ş Ediger Konya 1953 1918-2022 Arası
Cumhurbaşkanlığı Petrol Danışmanlığı

Daha derin bilgi içın Volkan Hoca'nın aşağıdaki video'sunu ileyebilir: Bu video'yu dinlemeden anlamadan: "-Öyle şey olmaz" demek, bilimsel bir denetimi kabul etmemek" anlamına gelir ki, doğruluğu savunulamaz, geçersizdir. 
 

https://www.youtube.com/watch?v=GEch476DdDs

TÜRKİYE'Yİ TORYUM KURTARACAKTIR

Fakat toryumdan nükleer enerji üretecek teknoloji bugün -ABD, Çin Rosya  ve Hindistan ve Çin dahil- Dünyanın hiç bir  ülkesinde yoktur.Çalışmalar devam  etmekte ve  bunun  15-20 yıl içinde çöümlenebileceği tahmin edilmektedir.. Muhtemlen SİA tarafından bir uçak kasıyla vefat eden Prof Dr. Engin Arık toryumun heveslisiydi. Ama hallettiler. Allah rahmet eylesin.

50.000 ton değil sadece 50 tonluk toryum  85 milyonluk Türkiye'nin tüm enerji ihtiyacını karşılayabilecektir. Onu söylüyordu Engin Arık Hoca.

Bilim Felsefesi açısından: 100 milyon ton petrolun enerjisi 1 ton toryumda nasıl yerleştirilmiştir? Ateistler bu noktayı nasıl açıklayabilirler. Kuantum fiziği (kendiliğinden oluş) a göre bilgisi ve gücü sonsuz bir varlığı kabul etmedikçe bu olay nasıl mümkündür?
BU NE BÜYÜK ENERJİ: 1 TON TORYUM 100 MİLYON TON PETROLE DENK