ÇEVRECİ, TÜKETİCİ, ARAŞTIRMACI
BİLİM VE FELSEFE
YÜZMEYİ ÖĞRETMEK ANNE BABANIN GÖREVİDİR.

8 ayda 20 kişi boğuldu

Yayınlanma: 11:19 - 15 Ağustos 2023 sözcü gazetesi

 

Van'da bu yılın ilk 8 ayında 20 kişi boğuldu. İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Tatlı, "Sulama kanalları ile göletlerde asla yüzmeyin. Tatlı sulara girmeyin. Çünkü suyun hem kaldırma kuvveti bir risk teşkil etmektedir" dedi. https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/8-ayda-20-kisi-boguldu-7773268/

 

YÜZMEYİ ÖĞRETMEK ANNE BABANIN GÖREVLERİNDENDİR.

Fakat anne baba çocuklarına karşı, Peygamber SAS' nin  bu sünnetini (Yaptığı ve önerdiği işleri) bu görevi yerine getrmiyor. Hatta bir kısım anne ve baba bu yüzmeyi öğretme işini günah saymaktadır. İbadet olduğu bilinci şöyle dursu, günah olduğunu bilmeektedir.  Ne  vakit ki çocuğu boğuluyor, o  zaman aklı başına geliyor. O nedenle

Bu amaçla Köy Deremiz gölümüzü şeenlendirmeyi planladık.

Hadiste anne babanın görevleri sayılırken: Çocuğun ismini güzel koymak, silah kullanmasını ve yüzmeyi öğretmek anne/babanın görevlerinden sayılmıştır

NTV HABERİ:

Samsun'da 15 kişi boğulma tehlikesi geçirdi

Samsun'un Atakum ilçesinde denize giren 15 kişi boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. İhbar üzerine bölgeye gelen su altı arama kurtarma ekipleri 15 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

24.08.2014 - 16:41

gazete haberi

Samsun'da 7 kişi boğulma tehlikesi geçirdi, 3'ü hastaneye kaldırıldı

Haberler.com

Haberler.com

 

5 gün önce

Samsun'da aynı mevkide denize giren 7 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

 

Boğulma tehlikesi geçirenlerden 3'ü hastaneye kaldırıldı. Olay, Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi Yeşilyurt Alışveriş Merkezi mevkii Sahili'nde meydana geldi. Serinlemek için denize giren 7 kişi akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçirdi. Cankurtaranlar tarafından yapılan müdahale ile boğulma tehlikesi geçiren vatandaşlar kıyaya çıkartıldı. Boğulma tehlikesi geçiren vatandaşlardan 3'ü olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ve özel hastanelere kaldırıldı. Diğer boğulma tehlikesi geçiren vatandaşların sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.
Samsun'da 7 kişi boğulma tehlikesi geçirdi, 3'ü hastaneye kaldırıldı
SAMSUN - Samsun'da aynı mevkide denize giren 7 kişi boğulma tehlikesi geçirdi. Boğulma tehlikesi geçirenlerden 3'ü hastaneye kaldırıldı.

 

Türkiye'de her yıl 1500 kişi boğuluyor!

"Yeterli yüzme eğitimi almadan, bilinçsizce yüzmeye çalışmak ölümle sonuçlanabiliyor"

Türkiye'de her yıl 1500 kişi boğuluyor!

 

Türkiye'de her yıl 1500 kişi boğuluyor!

"Yeterli yüzme eğitimi almadan, bilinçsizce yüzmeye çalışmak ölümle sonuçlanabiliyor

20 Haziran 2017 14:11

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Nursun Üstünkarlı, yeterli yüzme eğitimi almadan, bilinçsizce yüzmeye çalışmanın ölümle sonuçlanabildiğini belirtti. Üstünkarlı, Türkiye'de yılda ortalama bin 500 kişinin suda boğularak yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Yaz aylarında insanların serinlemek üzere deniz ve havuz gibi yerlere ilgisinin arttığını belirten Üstünkarlı, yeterli sayıda cankurtaran eğitimi almış kişilerin olmamasının ölüm oranını arttıran bir etken olduğunu dile getirdi. Üstünkarlı, "Suda boğulmanın ilk dakikalarında nefes borusunun kasılması sonucu suyun akciğerlere kaçışı engellenir. Ancak sonrasında gelişen bilinç kaybı nedeniyle soluk borusu gevşer ve akciğerlere su dolmasına müsaade eder. Bunun sonucu ölüme dek varmaktadır" dedi. https://t24.com.tr/haber/turkiyede-her-yil-1500-kisi-boguluyor,410039

 

 

Samsun'da 15 kişi boğulma tehlikesi geçirdi

Adnan Menderes Bulvarı sahilinin çeşitli mevkilerinde serinlemek için denize giren 15 kişi, boğulma tehlikesi geçirdi.

Vatandaşların ihbarı üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Sualtı Grup Amirliği ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama Kurtarma Birliği ekipleri, olaylara müdahale etti.

Ekipler, aşırı dalgalı denizden 15 kişiyi karaya çıkarmayı başardı. Kurtarılan kişiler, ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/samsunda-15-kisi-bogulma-tehlikesi-gecirdi,0RO1eMhJWEGzIUCMIqWrFw.