ÇEVRECİ, TÜKETİCİ, ARAŞTIRMACI
GÜNCEL KONULAR
Fatih Erbakan'ın Bazı çözüm ve öneriler Boştur. Yalandır.

Bir araştırmacı olarak belgesiz, ezbere yazmam. Fatih Erbakan 1 yılda 150 milyar dolarlık  hazır kaynaktan bahsediyor kitabında. Bu konuyu kitabından 2-3 kere okuduktan sonra yazıyorum:

1- Güney Komşu Ülkelere Su Satışından 30 Milyar Dolar Bekliyormuş şimdi:                                                                                                                                            a)  Türkiye su fakiridir. Gerçi tarımda vahşi sulama  yapıldığını yazıyor. Bu konudaki çözüm ve önerileri doğrudur. Bunu hükümet de yapmak istiyor.                Ancak hemen olacak bir şey değildir.                                                                                                                                                                                                b)  Türkiye Dicle ve Fırat  Nehirlerinden her saniye 500 m3 ( 500 x 20= 10.000 teneke) suyu bırakmak zorunda. Bırakmazsa devletlerarası                                   antlaşmalara uyulmamış olur ve bundan savaş çıkar. Buradan onların ihtiyaçlarıı zaten karşılanır.Para nçin versinler.                                                          c)  Yazın sular çok azalıyor. Bize (içme/sulama) olarak yetmiyor. Kalmayan olmayan suyu kime satacağız? Nisan aylarında ortalama debisi , yani bir saniyede 180 M3 su taşıyan Ceyhan Nehrinin durumu aşağıdadır:

 kaynak:  https://www.youtube.com/watch?v=zjaZ3_5eseY    (Debisi için:  https://libratez.cu.edu.tr/tezler/6614.pdf)

Nisan aiynda yapılan ölçümler sonucunda 1 saniyede 31 M3 su akıtan seyhan nehri bataklığa dönmüştür. Fatih Erbakan  doya doya içsin:                                                                                     https://www.youtube.com/watch?v=zjaZ3_5eseY    (Debi için bak:  https://libratez.cu.edu.tr/tezler/6614.pdf)

 2- Kanalizasyondan İnsan Dişkisinden  ve idrarından Gübre Üretmek:                                                                                                                                                          İnsan ve hayvan pislği gübredir. Rahmetli annem hayvan gübresi ve idrarını gübre olarak değerlendirirdi. İnsan pisliği de 1 yıl  özel bir kuyuda              depoandıktan sonra imece (eğratluk) yapılarak  çaylıklarda mısır ekilen arazılarda taşnıp kullanırdı. Fakat bugün evin kanalizasyonlara çamaşır                  deterjanı, çamaşır suyu, bulaşık suyu, sabun, sıvı sabun, banyo suyu gibi bir çok madde  karışıyor. Kitabnda bu kadar kimyasalın kanalizasyondan          nasıl yrılacağını yazmamış. Sorun da çözüm de burada. Bunu ayırmadıktan sonra kanalizsyon suyu tarımsal toprağı 2-3 günde zehirler,.

DAMADI, İMAMOĞLU KANDIRMIŞ:  

                                                                            

https://www.instagram.com/reel/C5b4zu7Nt-Q/?igsh=NjFhOGMzYTE3ZQ%3D%3D

1 NİSAN 2024'DE İST BÜYÜKŞEHİ BAŞKANI OLACAKTI:

İMAMOĞLU'NUN  SUÇU TABİİKİ YOK:  Ola sen CHP'yi iktidar yapıyorsun. Hem de kayın peder  Erbakan'ın Damadı olarak. Ameller niyetelere göredir.

YENİDEN REFAH'IN AKPARTİYİ İSTEMEMESİNİN NEDENİ BU İMİŞ

İMAMOĞLU ANKARA'YA TAŞINSA HUKUKEN İstanbul Büyükşehir belediye başkanı olmazsın. İmamoğlu gidince yerine CHP encümenlerinden birine seçimle görev verilir. Damat Bey'in kafası hiç çalışmadı. Seni imamoğlu dolandırmıştır.