MURAT KOÇ - ÇAYELİ / RİZE
Değişmez Kurallarımız
1-    Bu sitedeki konular benim saham değildir. Fakat sahası olanların sahasıdır. Sahası olanlardan kopyala yapıştır yaptık.
 
2-    Ayrıca benim her hangi bir işin/ yeniliğin/ teknolojinin  ticaretini yapmadığım gibi, reklamını da yapmadığımın bilinmesini istiyorum.  Bu böyle biline. Örneğin reklamını yaptığım şeker otu fidesini, ben de ücretle alıyorum.
                                                                                                                      
3-    Bilmek önemlidir. Ancak bilginin  -Kim söyledi? Söyleyen kendi sahasında güvenilir, ilgili ve yetkili kaynak mıdır? Koyduğumuz bilgi hangi yazılı ve görüntülü medyada geçtiğini  yani-  kaynağını bilmek daha önemlidir. Dolayısıyla en azından bize göre- kaynağı  verilmeyen bilgi, bilgi sayılmaz.  Sahası/uzmanı olanlar hariç, bilgi olarak  kullanılamaz. Dolayısıyla bilgi önemlidir fakat kimin  söylediği ve nerede yazılı olduğunu bilmek, çok daha önemlidir. 
                        
4-    Zaten bilim adamlarımız, bilgi ve araştırmalarını web sayfalarında ortaya koymaktadırlar. Bizim en önemli kaynağımız üniversite hocalarımızın   web sayfalarında yayımladıkları bilgi ve araştırmalardır.   
 
5-    Tenkitler (eleştiriler) belgelendirilmiş olursa, önemli bir kaynağımızdır. Bizim yazdığımızın aksini, daha güçlü bir şekilde ortaya koyan olursa, ben  o tarafa geçerim. Çünkü başka bir şekilde gelişme olamaz.  Yani önce tez, sonra antitez, daha sonra sentez. Fikir ve düşüncelerden, belge ve kanıtlardan korkmak olmaz. Allah (C.C) Diyor ki:
                “Onlar, müminler her kesi dinler  ve sözlerin en doğrusuna uyarlar. İşte onlar Allah’ ın kendilerini doğru olana                                   ulaştırdığı  kimselerdir. Zümer Suresi /18”. Bu  yüce sözün olmazı var mıdır?